Altınay Çelik

1983 yılında Balkanlarda doğup, eğitim hayatıma Türkiye’de devam ettim. Küçük yaşlarımdan itibaren hangi mesleği seçeceğimi hep merak eden bir çocuktum. Bir gün o gün geldi ve kendimi Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden okurken buldum. Büyük bir zevkle okuyup mezun olduğum bölümümün getirilerini de fazlasıyla değerlendirip kurumsal hayatta profesyonel alanlarda görev yaptım.

Ve bir gün uzun binaların ve döpiyesli kıyafetlerin içinde benim ben olmadığıma karar vermemle tüm hayatım değişti. O yıllardaki sevgilim şuanki eşim olan adamla 🙂 İstanbul’daki tüm hayatımı ve işimi bırakıp Dubai’ye yerleştim.

Uzun yıllarca yaptığım Yoga ve Pilates tutkularıma üniversiteden gelen fotoğrafçılık deneyimlerimi de ekleyerek yeni bir iş modeli geliştirdim. Orta Doğu’da yeni doğan onlarca farklı kültür ve ülkeden olan bebeklerin ve hamile bayanların fotoğraflarını çektim. Kısa zamanda harikulade sonuçlar elde ettik ve hala daha ediyoruz 🙂 Rüzgarın ve dalgaların en keyif veren Basra, Umman Körfezi ve Ege’nin mavi sularında hem Yelkenli sörf yapıp hem de profesyonel dalış uzmanı oldum ve şimdi bu aşkı o dönemde doğan küçük kızıma aşılamaya çalışıyorum.

Son 5 yıl Dubai’de yaşarken almaya başladığım Personal Trainer ve Pilates eğitimleri ile Türkiye’ye dönüş yapıp bu alanda büyük bir mutlulukla çalışmaya başladım.

Aldığım Eğitimler:

EHFA Personal Trainer (European Health & Fitness Association),

ACE Personal Trainer (American Counsil on Exercise),

EREPS (European Register of Exercise Professionals),

Temel İlk Yardım Eğitimi / Port Clinic İlk Yardım Eğitim Merkezi ( İl Sağlık Müdürlüğü onaylı İlk Yardımcı Kimlik Kartı),

Reformer Pilates / Fitkon Personal Training & Pilates – Dr. Nahit Baylan,

Matwork Pilates / Fitkon Personal Training & Pilates – Dr. Nahit Baylan,

Hamile Kişiler İçin Pilates / Fitkon Personal Training & Pilates – Dr. Nahit Baylan,

Skolyozlu Kişilerde Pilates / Fitkon Personal Training & Pilates – Dr. Nahit Baylan,

Omurga Sağlığı ve Egzersiz / Fitkon Personal Training & Pilates – Dr. Nahit Baylan,

Çocuklar İçin Pilates / Fitkon Personal Training & Pilates – Dr. Nahit Baylan,

Çocuk Yogası Eğitmenliği 1.Modul (2-7 Yaş Arası) / Yoga Alliance – Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü – Alper Bayraktar