Buket Işık

Merhaba, Ben Buket Işık…

Kendimle ilgili bir çok kimlik sıralayabilirim size. Düne kadar sigortacı bugün ise hayallerinin peşinden koşmayı kurumsal hayata tercih eden 35 yaşında bir kadınım.

Çok uzun yıllardır sağlıklı yaşamak hayat biçimim oldu diyebilirim. Önce yediklerime dikkat ederek sonrasında bedenime egzersizle özen göstererek ve şimdilerde  ise ruh beden zihin dengemi korumaya çalışarak diyebilirim.

10 sene önce hayatıma bir CD ile giren pilates bugün hayatımın en önemli parçası oldu. Çevremde o kadar çok insan eğitmenlik konusunda beni cesaretlendirdi ki sertifikamı Balance Body University’den  aldım sonunda. Yaklaşık  3 senedir bir çok insanla tanışıp beraber çalışma fırsatı edindim böylece. Ders verirken çok heyecanlanan bir eğitmenim ben. Neden mi? Değişimleri izleyebilme fırsatına sahibim de ondan. Senin bedenin benim küçük bir dokunuşumla kamburluğunu atıyor, sırt ağrıları azalıp omurgası daha fazla esniyor ya, işte yaşadığım mesleki tatmini anlatmanın bir yolu yok sanırım.

Mesleğimin en sevdiğim tarafı birilerinden ilham almak ve birilerine ilham kaynağı olabilmek. Bu işi yaparken paslanmak mümkün değil sanırım. Her gün kendini geliştiren insanları görmek sizi de ister istemez daha iyi olmak, daha iyi öğretmek, daha esnek bir bedene sahip olmak için zorluyor. Öğrenmenin ne yaşı ne de sınırı var burada.  Keyifli bir yolculuk mu, evet kesinlikle! öyle…

Bazı şeyleri gerçekleştirebilmek ve onlara bağlı kalabilmek için eksik kalmaması gereken yegane duygu heyecan olsa gerek. Kaybetmemek gerek…

Tanışmak için sabırsızlanıyorum, sevgilerimle…