Ece B. Memecan

Selam!

Ben Ece.

Kendimi en güzel bir “spor sevdalısı” olarak tanımlayabilirim size.

Hayata gözlerimi açtığım günü hatırlamasam da çocukluğuma dair hatırladığım en net hatıralar Ankara sokaklarında ailemle birlikte yaptığımız yürüyüşlerdir. Her akşam Çankaya Köşkü önünde yaptığımız yürüyüşlerdir belki de beni spor sevdalısı yapan.

Spor hep hayatımda oldu; koştum, yürüdüm, tenis oynadım, dans ettim, yoga yaptım ve 2001 senesinde Ankara’da bir spor salonunda pilatesle tanıştım. Pilatesi çok sevdim. 1o sene boyunca aralıksız pilates yaptım. O zamanlar pilates Ankara’da spor salonlarında grup dersi olarak verilen bir egzersiz yöntemiydi. Spor hep hayatımdaydı ama henüz mesleğim değildi.

TED Ankara Koleji, ardından Hacettepe Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdim.

2001 senesinde bir reklam ajansında Müşteri Temsilcisi olarak çalışmaya başladım.

2003 yılında evlenip İstanbul’a yerleştim.

İstanbul’da da özel bir şirketin Pazarlama Departmanı’nda çalışmaya başladım.

2008 senesinde Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümünde yüksek lisansımı tamamladım. 2009 ve 2012 yıllarında çocuklarımı dünyaya getirdim.

2012 ve 2014 yılları arasında kitabım üzerinde çalıştım, beslenme konusunda çeşitli eğitimler aldım ve 2014 senesinde Alfa Yayınları’ndan kitabım yayınlandı.

İlk pilates eğitimimi 2011 senesinde Michael King’in verdiği bir pilates workshop’unda aldım. Ve o gün pilates eğitmeni olmaya karar verdim. 2011 – 2014 arası hem kurumsal hayatın bir parçası; bir beyaz yakalı olarak çalıştım hem de boş zamanlarımın tamamında pilates eğitmenliği yaptım. Dostluklar biriktirdim, tecrübeler edindim, aktif yaşam motivasyonumu bulaştırdıkça bulaştırdım; bir gün bir baktım hayatım en sevdiklerimle ve sevdalısı olduğum sporla doluvermiş.

2013 senesinde ZAYIFLAMA ARKADAŞIM, 2014 senesinde ECECE markalarının temellerini attım.

Özel sektördeki 13 senelik iletişim kariyerimi de 14 Şubat 2014 tarihinde noktalayarak kendimi tamamen pilates eğitmenliğine verdim ve 1 Temmuz 2015 günü ECECE Stüdyoyu açtım.

Beş senedir pilates eğitmenliğimi artan bir tutkuyla yapıyorum.

Sizinle tanışmak için de sabırsızlanıyorum.

Aldığım eğitimler için buraya tıklayabilirsiniz.